Flo home | EC40
444
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-444,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

EC40

Model EC40 został zbudowany pod zamówienie norweskiej firmy z Bergen, na potrzeby realizacji programu pt.” Domy Marzeń”, który został wyemitowany przez telewizję NRK.   Naszej jednostce poświęcono ponad godzinę czasu antenowego!

 

Projekt wizualny jednego z najsłynniejszych skandynawskich biur projektowych Guy Design  z Finlandii został zrealizowany w dwóch etapach na przełomie pięciu miesięcy na podstawie samych renderów.

Jednostka, której wodowanie odbyło się w Bergen jesienią 2015 roku wyposażona została na specjalne życzenie w szereg rozwiązań energo-oszczędnych.

Nad bezpieczeństwem instalacji elektrycznej czuwa kompletny  system VETUS Power Management System.

Jako jednostki napędowe doskonale sprawdziły się dwa silniki uciągowe SUZUKI DF60AVTL połączone ze sobą instalacją hydrauliczną.

Ze względu na to, że nikt tak jak Skandynawowie nie dba o środowisko naturalne, EC40 doposażyliśmy w filtry wody szarej firmy Wavebrite, które po przefiltrowaniu wody użytkowej oddają ją za burtę w krystalicznie czystej postaci.

Dodatkowe ogrzewanie zapewnia kompaktowy, marynistyczny piec olejowy Kabola 7 z przepływowym podgrzewaczem wody użytkowej.

Ściany zewnętrzne wykonane zostały z materiału zamknięto-komórkowego o grubości 244mm, zapewniającego doskonałe właściwości termo-izolacyjne jakimi nie może pochwalić się żaden inny producent.

Dane techniczne:

 
– długość:14,90m
– szerokość:  5,60m
– wys. kabin: 2,30m
– waga:14000kg
– zanurzenie: 0,70m
– kat. projektowa: D
– woda:       500L
– fekalia:    500L
– diesel:      250L
– benzyna: 200L